Azt tapasztaljuk, hogy az öntözőrendszerekkel kapcsolatban nagyon sok tévhit él az emberek fejében - talán a tiédben is vannak megválaszolatlan kérdések. Ez egyrészt arra vezethető vissza, hogy nem tartanak lépést a technológia fejlődésével - persze ez nem a laikusok, hanem a szakértők feladata -, másrészt a negatív tapasztalatoknak és a rossz szakemberválasztásnak tudható be.
Most összeszedtük az 5 leggyakoribb hiedelmet és elmondjuk, melyik miért nem állja meg a helyét.
1. Az öntözőrendszer megdobja a vízszámlát.
A rendszer lényege éppen a takarékosság, és ahol napi szinten vetették be a klasszikus módszert, vagyis a slaggal való öntözést, ott a jól megválasztott automata rendszerrel csökkennek a költségek. Természetesen érthető, hogy azokban a háztartásokban megemelkedik a számla, ahol eddig csak hébe-hóba locsoltak.
2. Az automata öntözőrendszer egy kisebb vagyonba kerül.
Ez azért nem igaz, mert nagyon sok márka található meg a piacon, a legkülönbözőbb színvonalat képviselve - a hobbikategóriától a prémiumig. Ennek megfelelően persze az árakban is nagy a szórás, de most is érvényes, hogy a végére legdrágább a silány minőség választása lesz (mert ezt a beépítés után helyre kell hozni).
3. A rendszert nem lehet utólag telepíteni.
Ez sem állja meg a helyét. Épp ellenkezőleg, a munkák nagy részét ezek a típusú megrendelések teszik ki. Természetesen megfelelő szakértelem kell ahhoz, hogy szinte nyomok nélkül el lehessen végezni a feladatot.
4. Az egész hercehurca hetekig tart.
A kivitelezés egy kisebb-közepes kertbe csak néhány napig tart, vagyis, ha magának telepíti az ember, akkor egy - maximum két - hétvégéről van szó. Kivitelező megbízása esetén a telepítés időigényét befolyásolja a szakember felszereltsége és kapacitása, de általában 1-3 nap alatt lehet vele végezni.
5. Elég lesz 3-4 szórófej is a kertembe.
Sajnos általában nem. A jó eredményekhez és az egyenletes vízkijuttatáshoz be kell tartani az automata öntözőrendszer tervezés alapelveit. Ha nem megfelelő mennyiségű a szórófej, akkor az gyorsan meglátszik a gyepen és utólag már nagyon nehéz változtatni rajta. Fontos, hogy az öntözőrendszer tervezését bízza szakemberre.
+1 Könnyen meghibásodik.
Ember által tervezett és épített eszközről van szó, vagyis van rá sansz, hogy ez bekövetkezik. Mégis azt mondhatjuk, hogy ez ritkán fordul elő, és a probléma akkor is általában két okra vezethető vissza. Az egyik a nem megfelelő beszerelésre, a másik pedig a helytelen karbartásra (például az ebből adódó fagykárokra). Mindkettőt elkerülheted, ha profi szakembert választasz.
- A kijelölés kiválasztása az oldal teljes frissítését eredményezi.